Text Size

Informace pro veřejnost

 • Ceník služeb
  Socializace 1 hod 150 Kč Skupinový výcvik 1 hod 250...
 • Zaměření centra
  Working-dogs se snaží o zvýšení znalostí i kvalifikace psovodů prioritně...
 • Výcvikové centrum
  Zabýváme se výchovou i výcvikem psů. Rádi poradíme majitelům psů...
 • Provoz centra
  Pondělí 9,00 - 19,00 hod Úterý 9,00 - 19,00 hod Středa 9,00 -...

Nabízíme k prodeji úžasného parťáka do rodiny.

Pes 2,5 roku, kříženec australského ovčáka a border kolie. Hladká, kratší srst, 100% zdravý, žádné potíže ani úrazy.
Miki je velice láskyplný pes, poslouchající a respektující celou rodinu, nyní ho cvičí i 10 leté dítě. Vhodný k malým dětem i pro důchodce.
Bydlí v domě, je naprosto čistotný a luxusně vychovaný. Mnoho času tráví venku na statku mezi hospodářskými zvířaty.
Byl vychován mezi zvířaty. Plně respektuje koně, krávy, prasata, králíky, drůbež i kočky. Ničemu neublíží. Je zvyklý na ostatní psy, není agresivní.
Pejsek prochází stálým profesionálním výcvikem. Venku neutíká, zvěř nehoní, má dokonalé přivolání. Základní poslušnost ovládá velice hezky (byl by vhodný i do sportu). Špičkové má dlouhodobé odložení, kde na povel leží na statku mezi zvířaty do odvolání.
Pozemek i dům hlídá, ale neštěká přehnaně a zbytečně.
Prodej z důvodu nevhodnosti na záchranářský výcvik. Je nejistý ve městě a má reakci na střelbu.
Ideální pro všechny, kteří si netroufnou nebo nemají čas na výchovu a výcvik malého štěněte. Je to pejsek nachystaný dávat lásku a radost novému majiteli.
Cena pouze 15.000,- Kč

Kreativní seminář "Výchova a výcvik mladých psů"

V sobotu 19. 10. zahájil Working Dogs sérii školení půldenním kreativní seminářem. První zvolený seminář byl zaměřen na výchovu a výcvik štěňat a mladých psů.

Po krátkém úvodu přišly na řadu ukázky výcviku zkušenějších klientů, aby zúčastnění měli možnost vidět, kam jejich úsilí směřuje.

Následoval skupinový výcvik, kde si psovodi otestovali, jak dokáží současně sledovat ostatní v řadě, jejich psy, sami sebe a hlavně svého psa. Pro některé byla skupina ze začátku tvrdším oříškem, ale všichni se brzy zorientovali a skupinu velmi obstojně zvládli.

Následovala pro některé obávaná soutěž. Soutěž byla připravená zcela jinak, než psovodi očekávali. Dopadla nad očekávání výborně. Nikdo nebyl tak soutěživý, aby porušil pravidla férového chování ke svému psu. Všichni psovodi se zachovali tak bravurně, že nikomu nešlo o výsledek nebo první místo, ale naopak průběhem se věnovali svému kamarádovi, aby úkol vůbec zvládl. Nestandartní závod tudíž vyhráli všichni.

Po připraveném občerstvení a přestávce, během které měli pejsci volno na hromadnou hru, následovala teoretická přednáška na téma: „Metody výcviku psa“. Zvolená přednáška měla majitelům psů vysvětlit, že každé plemeno a každý jednotlivý pes, potřebuje trochu jiný přístup. Účelem přednášky měl být výstup, aby každý psovod vnímal potřeby svého psa, uměl ho číst a cvičil ho efektivně.

Ke konci semináře proběhla diskuze, vyhodnocení a předání výstupních certifikátů.

Všem zúčastněným děkuji za vzorové chování a přátelskou atmosféru. Všem zároveň přeji, aby jejich výchova a výcvik šly tím správným směrem, a aby z toho měli psovodi i jejich miláčci radost. Vždyť výcvik není nucení, ale radostná hra mezi pánem a jeho psem, která zlepšuje jejich vzájemný vztah.

Ukázky ČČK

Přišel pátek, tentokrát 23. 8., a jihomoravští kynologové záchranáři se připravovali na společné sobotní cvičení na Rotě u Břeclavi. Ale v ten den jsme ještě museli zvládnout ukázky vycviku v RC Blatiny u Nového města na Moravě, vzdáleném cca 90 km, pro přátele, kamarády a dlouhodobé spojence z brněnského Červeného kříže.

Pátek nešťastný to den na ukázky, protože se už většina členů chystá na víkendoví cvičení, nebo s rodinou na dovolenou. Nevím, jestli náš vedoucí vybral schválně „ zkušené pardály“ nebo prostě jen ty, kteří obětovali své imaginární pracovní volno na ukázky pro dětský tábor ČČK s mezinárodní účastí dětí. Každopádně doufám, že výklad dětem i předvedení mladých psů a profesionální výkon starších psů stál za společně strávené chvíle. A taky věřím, že jsme mladým a možná v budoucnu nadějným záchranářům naznačili možnost, jakým směrem mohou formovat své vlastní životy pro potřebu jiných.

Rozhodně jsme se však snažili o to, aby české i rakouské děti, potomci odborníků na první pomoc, přednemocniční neodkladnou péči a humanitární pomoc, pochopily rovněž nelehkou práci záchranných kynologů a jejich neodlučitelných parťáků – psů záchranářů.

Ono páteční odpoledne byla atmosféra úžasná, všechny přítomné to bavilo (nejen děti) a překlad komentované práce záchranných psů byl na vysoké úrovni.

Děkujeme za přátelskou atmosféru a těšíme se na další setkání, které snad bude v duchu společného součinnostního cvičení ČČK a kynologů záchranářů.

Děkuji za účast Miloslavu Mazálkovi a Jiřímu Zemanovi.

XX

Více článků...

Strana 1 z 13

Začátek
Předchozí
1

Výcvik

Banner