Text Size

Cvičení na téma: „Výbuch budovy v Židlochovicích“

V neděli 8. 8. 2010 způsobil výbuch plynu požár budovy u autobusového nádraží v Židlochovicích. Na místo zásahu se dostavily jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, Humanitární jednotka ČČK Brno a kynologové.

Hasiči provedli prvotní průzkum objektu. Následně, během hašení požáru ve třetím patře, prohledávali kynologové přilehlou zahradu. Již po 5 minutách byly nalezeny 3 zraněné osoby, které převzali zasahující členové HJ. Jakmile transportovali postižené osoby na seřadiště zraněných, druhý psovod doprohledal zarostlé části zahrady a nalezl další popálenou osobu v šoku.

Požár byl zlikvidován a psovodi prohledávali jednotlivá patra budovy, kde dalších pět zraněných osob převzali zdravotníci. Během akce došlo k pohřešování dvou hasičů, kteří se nadýchali zplodin a zůstali v budově. Pes je během krátké chvíle vyštěkal a hasiči je předali do následné zdravotnické péče.

Celkem bylo nalezeno a ošetřeno 10 osob, a po 2 hodinách byl zásah ukončen.

Cvičení bylo velmi pěkně připraveno a malé chybičky vzniklé během akce jen potvrdily, že profesionalita záchranářů a jejich souhra je na vysoké úrovni.

Velké díky organizátorům a obrovské díky figurantům, kteří předvedli úžasné herecké výkony odpovídající jejich úrazům.

Cvičení "Výbuch plynu v Židlochovicích"